10. Oscar-díj

július 23rd, 2019
|

Adatlap

Színhely:The Biltmore Hotel, Los Angeles
Időpont:1938. 03. 10.
Műsorvezető:Bob Burns
Magyar vonatkozás:Herczeg Géza (Legjobb eredeti forgatókönyv)

Legjobb film

Zola élete (The Life of Emile Zola) – győztes
Bátor kapitányok (Captains Courageous) – jelölt
Zsákutca (Dead End) – jelölt
Édes anyaföld (The Good Earth) – jelölt
Chicágó, a bűnös város (In Old Chicago) – jelölt
Kár volt hazudni (The Awful Truth) – jelölt
A kék hold völgye (Lost Horizon) – jelölt
Száz férfi és egy kislány (One Hundred Men and a Girl) – jelölt
Stage Door – jelölt
Csillag születik (A Star is Born) – jelölt

Legjobb férfi főszereplő

Spencer Tracy – (Bátor kapitányok/Captains Courageous) – győztes
Charles Boyer – (Walewska grófnő/Conquest) – jelölt
Fredric March – (Csillag születik/A Star is Born) – jelölt
Robert Montgomery – (Night Must Fall) – jelölt
Paul Muni – (Zola élete/The Life of Emile Zola) – jelölt

Legjobb női főszereplő

Luise Rainer – (The Good Earth) – győztes
Irene Dunne – (Kár volt hazudni/The Awful Truth) – jelölt
Greta Garbo – (Camille) – jelölt
Janet Gaynor – (Csillag születik/A Star is Born) – jelölt
Barbara Stanwyck – (Stella Dallas) – jelölt

Legjobb férfi mellékszereplő

Joseph Schildkraut – (Zola élete/The Life of Emile Zola) – győztes
Ralph Bellamy – (Kár volt hazudni/The Awful Truth) – jelölt
Thomas Mitchell – (The Hurricane) – jelölt
H. B. Warner – (Lost Horizon) – jelölt
Roland Young – (Topper) – jelölt

Legjobb női mellékszereplő

Alice Brady – (In Old Chicago) – győztes
Andrea Leeds – (Stage Door) – jelölt
Anne Shirley – (Stella Dallas) – jelölt
Claire Trevor – (Zsákutca/Dead End) – jelölt
May Whitty – (Night Must Fall) – jelölt

Legjobb rendező

Leo McCarey – (Kár volt hazudni/The Awful Truth) – győztes
William Dieterle – (Zola élete/The Life of Emile Zola) – jelölt
Sidney Franklin – (Az édes anyaföld/The Good Earth) – jelölt
Gregory La Cava – (Álomkapu/Stage Door) – jelölt
William A. Wellman – (Csillag születik/A Star is Born) – jelölt

Legjobb eredeti forgatókönyv

William A. Wellman, Robert Carson – (Csillag születik/A Star is Born) – győztes
Robert Lord – (Fekete légió/Black Legion) – jelölt
Niven Busch – (Chicágó, a bűnös város/In Old Chicago) – jelölt
Heinz Herald, Herczeg Géza – (Zola élete/The Life of Emile Zola) – jelölt
Hans Kraly – (Száz férfi és egy kislány/One Hundred Men and a Girl ) – jelölt

Legjobb adaptált forgatókönyv

Heinz Herald, Herczeg Géza – (Zola élete/The Life of Emile Zola) – győztes
Morris Ryskind, Anthony Veiller – (Stage Door) – jelölt
Alan Campbell, Robert Carson, Dorothy Parker – (Csillag születik/A Star Is Born – ) – jelölt
Vina Delmar – (The Awful Truth) – jelölt
John Lee Mahin, Marc Connolly, Dale Van Every – (Captains Courageous) – jelölt

Legjobb operatőr

Karl Freund – (Édes anyaföld/The Good Earth) – győztes
Gregg Toland – (Zsákutca/Dead End) – jelölt
Joseph Valentine – (Wings Over Honolulu) – jelölt

Legjobb rövidfilm (vígjáték)

The Private Life of the Gannets – győztes
A Night at the Movies – jelölt
Romance of Radium – jelölt

Legjobb rövidfilm (újdonság)

Torture Money – győztes
Deep South – jelölt
Should Wives Work? – jelölt

Legjobb rövidfilm (animáció)

The Old Mill – győztes
Educated Fish – jelölt
The Little Match Girl – jelölt

Legjobb színes rövidfilm

Penny Wisdom – győztes
The Man Without a Country – jelölt
Popular Science J-7-1 – jelölt

Legjobb művészeti rendező

Stephen Goosson – (Lost Horizon) – győztes
Carroll Clark – (A Damsel in Distress) – jelölt
Richard Day- (Zsákutca/Dead End) – jelölt
Anton Grot – (Zola élete/The Life of Emile Zola) – jelölt
Wiard Ihnen – (Every Day’s a Holiday) – jelölt
John Victor Mackay – (Manhattan Merry-Go-Round) – jelölt

Legjobb filmdal

Waikiki Wedding – győztes
Mr. Dodd Takes the Air – jelölt
Walter Wanger’s Vogues of 1938 – jelölt
Shall We Dance – jelölt
Artists and Models – jelölt

Legjobb hangrögzítés

The Hurricane – győztes
Lost Horizon – jelölt
Zola élete/The Life of Emile Zola – jelölt
Chicágó, a bűnös város (In Old Chicago) – jelölt
Száz férfi és egy kislány (One Hundred Men and a Girl) – jelölt
Wells Fargo – jelölt

Legjobb segédrendező

Robert Webb – (Chicágó, a bűnös város/In Old Chicago) – győztes
C. C. Coleman – (Lost Horizon) – jelölt
Russ Saunders – (Zola élete/The Life of Emile Zola) – jelölt
Eric G. Stacey – (Csillag születik/A Star is Born) – jelölt
Hal Walker – (Souls at Sea) – jelölt

Legjobb vágás

Gene Havlick, Gene Milford – (Lost Horizon) – győztes
Bernard W. Burton – (Száz férfi és egy kislány/One Hundred Men and a Girl)) – jelölt
Al Clark – (The Awful Truth) – jelölt
Elmo Vernon – (Bátor kapitányok/Captains Courageous) – jelölt
Basil Wrangell – (The Good Earth) – jelölt

Legjobb koreográfus

Hermes Pan – (A Damsel in Distress) – győztes
Busby Berkeley – (Varsity Show) – jelölt
Bobby Connolly – (Ready, Willing and Able) – jelölt
Dave Gould – (A Day at the Races) – jelölt
Sammy Lee – (Ali Baba Goes to Town) – jelölt

Életműdíj

Mack Sennett
Edgar Bergen
W. Howard Greene

A hozzászólások átalakítás miatt nem mükődnek