11. Oscar-díj

Biltmore Hotel, Los Angeles
július 24th, 2019
|

Adatlap

Színhely:The Biltmore Hotel, Los Angeles
Időpont:1939. 02. 23.
Műsorvezető:Nem volt
Érdekességek:Walt Disney a Hófehérke és a hét törpe című rajzfilmjéért egy nagy és hét kisebb méretű Oscar-díjat kapott.
Magyar vonatkozás:Kertész Mihály (Legjobb rendező)

Legjobb film

Így élni jó (You Can’t Take It With You) – győztes
Alexander’s Ragtime Band – jelölt
Réztábla a kapu alatt (The Citadel) – jelölt
A fiúk városa (Boys Town) – jelölt
Four Daughters – jelölt
Jezabel (Jezebel) – jelölt
A nagy ábránd (La Grande Illusion) – jelölt
Pygmalion – jelölt
Robin Hood kalandjai (The Adventures of Robin Hood) – jelölt
Berepülőpilóta (Test Pilot) – jelölt

Legjobb férfi főszereplő

Spencer Tracy – (A fiúk városa/Boys Town) – győztes
Charles Boyer – (Algír) – jelölt
James Cagney – (Mocskos arcú angyalok/Angels with Dirty Faces) – jelölt
Robert Donat – (Réztábla a kapu alatt/The Citadel) – jelölt
Leslie Howard – (Pygmalion) – jelölt

Legjobb női főszereplő

Bette Davis – (Jezabel/Jezebel) – győztes
Fay Bainter – (White Banners) – jelölt
Wendy Hiller – (Pygmalion) – jelölt
Norma Shearer – (Marie Antoinette) – jelölt
Margaret Sullavan – (Három bajtárs/Three Comrades ) – jelölt

Legjobb férfi mellékszereplő

Walter Brennan – (Kentucky) – győztes
Basil Rathbone – (If I Were King) – jelölt
John Garfield – (Four Daughters) – jelölt
Gene Lockhart – (Algiers) – jelölt
Robert Morley – (Marie Antoinette) – jelölt

Legjobb női mellékszereplő

Fay Bainter – (Jezabel/Jezebel) – győztes
Beulah Bondi – (Of Human Hearts) – jelölt
Billie Burke – (Merrily We Live) – jelölt
Spring Byington – (Így élni jó/You Can’t Take It With You) – jelölt
Miliza Korjus – (The Great Waltz) – jelölt

Legjobb rendező

Frank Capra – (Így élni jó/You Can’t Take It With You) – győztes
Kertész Mihály – (Mocskos arcú angyalok/Angels with Dirty Faces) – jelölt
Kertész Mihály – (Four Daughters) – jelölt
Norman Taurog – (A fiúk városa/Boys Town) – jelölt
King Vidor – (Réztábla a kapu alatt/The Citadel) – jelölt

Legjobb eredeti forgatókönyv

Eleanore Griffin, Dore Schary – (A fiúk városa/Boys Town) – győztes
Irving Berlin – (Alexander’s Ragtime Band) – jelölt
Rowland Brown – (Mocskos arcú angyalok/Angels with Dirty Faces) – jelölt
John Howard Lawson- (Blockade) – jelölt
Marcella Burke, Frederick Kohner – (Szívek csalogánya/Mad About Music ) – jelölt
Frank Wead- (Uj bálványok/Test Pilot) – jelölt

Legjobb adaptált forgatókönyv

Ian Dalrymple, Cecil Lewis – (Pygmalion) – győztes
John Meehan, Dore Schary – (A fiúk városa/Boys Town) – jelölt
Ian Dalrymple, Frank Wead, Elizabeth Hill – (Réztábla a kapu alatt/The Citadel ) – jelölt
Lenore J. Coffee, Julius J. Epstein – (Four Daughters) – jelölt
Robert Riskin – (Így élni jó/You Can’t Take It With You) – jelölt

Legjobb operatőr

Joseph Ruttenberg – (The Great Waltz) – győztes
James Wong Howe – (Algír) – jelölt
Ernest Miller, Harry J. Wild – (Army Girl) – jelölt

Legjobb animációs rövidfilm

Ferdinand the Bull – győztes
Brave Little Tailor – jelölt
Good Scouts – jelölt
Hunky and Spunky – jelölt
Mother Goose Goes Hollywood – jelölt

Legjobb vágás

Ralph Dawson – (Robin Hood kalandjai/The Adventures of Robin Hood) – győztes
Barbara McLean – (Alexander’s Ragtime Band) – jelölt
Tom Held – (The Great Waltz) – jelölt
Tom Held – (Berepülőpilóta/Test Pilot) – jelölt
Gene Havlick – (Így élni jó/You Can’t Take It With You) – jelölt

Legjobb látványtervezés

Carl J. Weyl – (Robin Hood kalandjai/The Adventures of Robin Hood) – győztes
Lyle Wheeler – (The Adventures of Tom Sawyer) – jelölt
Bernard Herzbrun, Boris Leven – (Alexander’s Ragtime Band) – jelölt
Alexander Toluboff – (Algír) – jelölt
Cedric Gibbons – (Marie Antoinette) – jelölt

Legjobb vizuális effektus

Gordon Jennings – (Spawn of the North) – győztes

Életműdíj

J. Arthur Ball
Walt Disney
Oliver T. Marsh és Allen Davey
Harry Warner

Leave a comment: