9. Oscar-díj

július 22nd, 2019
|

Adatlap

Színhely:The Biltmore Hotel, Los Angeles
Időpont:1937. 03. 04.
Műsorvezető:George Jessel
Érdekességek:Bekerült a legjobb férfi és női mellékszereplő kategória.

Legjobb film

A nagy Ziegfeld (The Great Ziegfeld) – győztes
Anthony Adverse – jelölt
Az élni vágyó asszony (Dodsworth) – jelölt
Bulvár románc (Libeled Lady) – jelölt
Rómeó és Júlia (Romeo and Juliet) – jelölt
San Francisco – jelölt
Louis Pasteur története (The Story of Louis Pasteur) – jelölt
Két város meséje (A Tale of Two Cities) – jelölt
Három kis ördög (Three Smart Girls) – jelölt
Váratlan örökség (Mr. Deeds Goes to Town) – jelölt

Legjobb férfi főszereplő

Paul Muni – (Louis Pasteur története/The Story of Louis Pasteur) – győztes
Gary Cooper – (Váratlan örökség/Mr. Deeds Goes to Town) – jelölt
Walter Huston – (Az élni vágyó asszony/Dodsworth) – jelölt
Spencer Tracy – (San Francisco) – jelölt
William Powell – (Godfrey, a lakáj/My Man Godfrey) – jelölt

Legjobb női főszereplő

Luise Rainer – (A nagy Ziegfeld/The Great Ziegfeld) – győztes
Irene Dunne – (Theodora Goes Wild) – jelölt
Gladys George – (Valiant Is the Word for Carrie) – jelölt
Carole Lombard – (Godfrey, a lakáj/My Man Godfrey) – jelölt
Norma Shearer – (Rómeó és Júlia/Romeo and Juliet) – jelölt

Legjobb férfi mellékszereplő

Walter Brennan – (Come and Get It) – győztes
Mischa Auer – (Godfrey, a lakáj/My Man Godfrey) – jelölt
Stuart Erwin – (Pigskin Parade) – jelölt
Basil Rathbone – (Rómeó és Júlia/Romeo and Juliet) – jelölt
Akim Tamiroff – (The General Died at Dawn) – jelölt

Legjobb női mellékszereplő

Gale Sondergaard – (Anthony Adverse) – győztes
Beulah Bondi – (The Gorgeous Hussy) – jelölt
Alice Brady – (Godfrey, a lakáj/My Man Godfrey) – jelölt
Bonita Granville – (These Three) – jelölt
Maria Ouspenskaya – (Az élni vágyó asszony/Dodsworth) – jelölt

Legjobb rendező

Frank Capra – (Váratlan örökség/Mr. Deeds Goes to Town) – győztes
Gregory La Cava – (Godfrey, a lakáj/My Man Godfrey) – jelölt
Robert Z. Leonard – (A nagy Ziegfeld/The Great Ziegfeld) – jelölt
W. S. Van Dyke – (San Francisco) – jelölt
William Wyler – (Az élni vágyó asszony/Dodsworth) – jelölt

Legjobb eredeti forgatókönyv

Pierre Collings, Sheridan Gibney – (Louis Pasteur története/The Story of Louis Pasteur) – győztes
Norman Krasna – (Téboly/Fury) – jelölt
William Anthony McGuire – (A nagy Ziegfeld/The Great Ziegfeld) – jelölt
Robert Hopkins – (San Francisco) – jelölt
Adele Comandini – (Három kis ördög/Three Smart Girls) – jelölt

Legjobb adaptált forgatókönyv

Pierre Collings, Sheridan Gibney – (Louis Pasteur története/The Story of Louis Pasteur) – győztes
Frances Goodrichés, Albert Hackett – (After the Thin Man) – jelölt
Sidney Howard – (Az élni vágyó asszony/Dodsworth) – jelölt
Robert Riskin – (Váratlan örökség/Mr. Deeds Goes to Town) – jelölt
Eric Hatch, Morris Ryskind – (Godfrey, a lakáj/My Man Godfrey) – jelölt

Legjobb operatőr

Tony Gaudio – (Anthony Adverse) – győztes
Victor Milner – (The General Died at Dawn) – jelölt
George Folsey – (The Gorgeous Hussy) – jelölt

Legjobb rövidfilm (vígjáték)

Bored of Education – győztes
Moscow Moods – jelölt
Wanted: A Master – jelölt

Legjobb rövidfilm (újdonság)

The Public Pays – győztes
Double or Nothing – jelölt
Dummy Ache – jelölt

Legjobb rövidfilm (animáció)

The Country Cousin – győztes
Old Mill Pond – jelölt
Sinbad the Sailor – jelölt

Legjobb színes rövidfilm

Give Me Liberty – győztes
La Fiesta de Santa Barbara – jelölt
Popular Science J-6-2 – jelölt

Legjobb művészeti rendező

Richard Day – (Az élni vágyó asszony/Dodsworth) – győztes
Anton Grot – (Anthony Adverse) – jelölt
Cedric Gibbons, Eddie Imazu, Edwin B. Willis – (A nagy Ziegfeld/The Great Ziegfeld) – jelölt
William S. Darling – (Lloyds of London) – jelölt
Albert S. D’Agostino, Jack Otterson – (The Magnificent Brute) – jelölt
Cedric Gibbons, Frederic Hope, Edwin B. Willis – (Rómeó és Júlia/Romeo and Juliet) – jelölt

Legjobb filmzene

Anthony Adverse – győztes
The Charge of the Light Brigade – jelölt
The Garden of Allah – jelölt
The General Died at Dawn – jelölt
Winterset – jelölt

Legjobb filmdal

Swing Time – győztes
Suzy – jelölt
Born to Dance – jelölt
Trail of the Lonesome Pine – jelölt
Pennies from Heaven – jelölt

Legjobb hangrögzítés

San Francisco – győztes
Banjo on My Knee – jelölt
The Charge of the Light Brigade – jelölt
Az élni vágyó asszony/Dodsworth – jelölt
General Spanky – jelölt
Váratlan örökség/Mr. Deeds Goes to Town – jelölt

Legjobb segédrendező

Jack Sullivan – (The Charge of the Light Brigade) – győztes
William Cannon – (Anthony Adverse) – jelölt
Eric G. Stacey – (Garden of Allah) – jelölt
Clem Beauchamp – (The Last of the Mohicans) – jelölt
Joseph M. Newman – (San Francisco) – jelölt

Legjobb vágás

Ralph Dawson – (Anthony Adverse) – győztes
Edward Curtiss – (Come and Get It) – jelölt
William S. Gray – (A nagy Ziegfeld/The Great Ziegfeld) – jelölt
Barbara McLean – (Lloyds of London) – jelölt
Conrad A. Nervig – (A Tale of Two Cities) – jelölt

Legjobb koreográfus

Seymour Felix – (A nagy Ziegfeld/The Great Ziegfeld) – győztes
Dave Gould – (Born to Dance) – jelölt
Bobby Connolly – (Cain and Mabel) – jelölt
Russell Lewis – (Dancing Pirate) – jelölt
Busby Berkeley – (Gold Diggers of 1937) – jelölt

Életműdíj

W. Howard Greene
Harold Rosson

Leave a comment: