20. Oscar-díj

Úri becsületszó
augusztus 11th, 2019
|

Adatlap

Színhely:Shrine Auditorium, Los Angeles
Időpont:1948. 03. 20.
Műsorvezető:Agnes Moorehead és Dick Powell

Legjobb film

Úri becsületszó (Gentleman’s Agreement) – győztes
A püspök felesége (The Bishop’s Wife) – jelölt
Csoda a 34. utcában (Miracle on 34th Street) – jelölt
Kereszttűz (Crossfire) – jelölt
Szép remények (Great Expectations) – jelölt

Legjobb férfi főszereplő

Ronald Colman – Kettős élet – győztes
John Garfield – Test és lélek – jelölt
Gregory Peck – Úri becsületszó – jelölt
Michael Redgrave – Mourning Becomes Electra – jelölt
William Powell – Élet apával – jelölt

Legjobb női főszereplő

Loretta Young –The Farmer’s Daughter – győztes
Joan Crawford – Possessed – jelölt
Susan Hayward – Smash-Up, the Story of a Woman – jelölt
Dorothy McGuire – Úri becsületszó – jelölt
Rosalind Russell – Mourning Becomes Electra – jelölt

Legjobb férfi mellékszereplő

Edmund Gwenn – Csoda a 34. utcában – győztes
Charles Bickford – The Farmer’s Daughter – jelölt
Thomas Gomez – Ride the Pink Horse – jelölt
Robert Ryan – Kereszttűz – jelölt
Richard Widmark – Kiss of Death – jelölt

Legjobb női mellékszereplő

Celeste Holm – Úri becsületszó – győztes
Ethel Barrymore – The Paradine Case – jelölt
Gloria Grahame – Kereszttűz – jelölt
Marjorie Main – The Egg and I – jelölt
Anne Revere – Úri becsületszó – jelölt

Legjobb rendező

Elia Kazan – Úri becsületszó – győztes
George Cukor – Kettős élet – jelölt
Edward Dmytryk – Kereszttűz – jelölt
Henry Koster – The Bishop’s Wife – jelölt
David Lean – Nagy várakozások – jelölt

Legjobb eredeti forgatókönyv

The Bachelor and the Bobby-Soxer – Sidney Sheldon – győztes
Test és lélek – Abraham Polonsky – jelölt
Kettős élet – Ruth Gordon, Garson Kanin – jelölt
Monsieur Verdoux – Charles Chaplin – jelölt
Shoeshine – Sergio Amidei, Adolfo Franci, C. G. Viola, Cesare Zavattini – jelölt

Legjobb adaptált forgatókönyv

Csoda a 34. utcában – George Seaton – győztes
Bumeráng – Richard Murphy – jelölt
Kereszttűz – John Paxton – jelölt
Úri becsületszó – Moss Hart – jelölt
Szép remények – David Lean, Ronald Neame, Anthony Havelock-Allan – jelölt

Legjobb operatőr

Guy Green – Szép remények (fekete fehér) – győztes
Jack Cardiff – Black Narcissus (színes) – győztes

Legjobb vágás

Body and Soul – Francis Lyon, Robert Parrish – győztes
The Bishop’s Wife – Monica Collingwood – jelölt
Gentleman’s Agreement – Harmon Jones – jelölt
Green Dolphin Street – George White – jelölt
Odd Man Out – Fergus McDonnell – jelölt

Legjobb látványtervezés

fekete fehér filmek
John Bryan, Wilfred Shingleton – Szép remények – győztes
Lyle Wheeler, Maurice Ransford, Thomas Little, Paul S. Fox – The Foxes of Harrow – jelölt

színes filmek
Alfred Junge – Fekete nárcisz- győztes
Robert M. Haas, George James Hopkins – Élet apával – jelölt

Legjobb vizuális effektus

A zöld delfin utca – A. Arnold Gillespie és Warren Newcombe – győztes
Unconquered – Farciot Edouart, Devereux Jennings és Gordon Jennings – jelölt

Legjobb idegen nyelvű film

Fiúk a rács mögött (Sciuscià) (Olaszország)

Leave a comment: