19. Oscar-díj

The Best Years of Our Lives
augusztus 11th, 2019
|

Adatlap

Színhely:Shrine Auditorium, Los Angeles
Időpont:1947. 03. 13.
Műsorvezető:Jack Benny

Legjobb film

Életünk legszebb évei (The Best Years of Our Lives) – győztes
Az élet csodaszép (It’s a Wonderful Life) – jelölt
V. Henrik (Chronicle History of King Henry the Fifth with His Battell Fought…) – jelölt
Az őzgida (The Yearling) – jelölt
The Razor’s Edge – jelölt

Legjobb férfi főszereplő

Fredric March – Életünk legszebb évei – győztes
Laurence Olivier – V. Henrik – jelölt
Larry Parks – The Jolson Story – jelölt
Gregory Peck – Az őzgida – jelölt
James Stewart – Az élet csodaszép – jelölt

Legjobb női főszereplő

Olivia de Havilland – Each His Own – győztes
Celia Johnson – Brief Encounter – jelölt
Jennifer Jones – Párbaj a napon – jelölt
Rosalind Russell – Sister Kenny – jelölt
Jane Wyman – The Yearling – jelölt

Legjobb férfi mellékszereplő

Harold Russell – Életünk legszebb évei – győztes
Charles Coburn – The Green Years – jelölt
William Demarest – The Jolson Story – jelölt
Claude Rains – Forgószél – jelölt
Clifton Webb – The Razor’s Edge – jelölt

Legjobb női mellékszereplő

Anne Baxter – The Razor’s Edge – győztes
Ethel Barrymore – The Spiral Staircase – jelölt
Lillian Gish – Párbaj a napon – jelölt
Flora Robson – Saratoga Trunk – jelölt
Gale Sondergaard – Anna és a sziámi király – jelölt

Legjobb rendező

William Wyler – Életünk legszebb évei – győztes
Clarence Brown – The Yearling – jelölt
Frank Capra – Az élet csodaszép – jelölt
David Lean – Késői találkozás – jelölt
Robert Siodmak – A gyilkosok – jelölt

Legjobb eredeti forgatókönyv

The Seventh Veil – Muriel Box, Sydney Box – győztes
The Blue Dahlia – Raymond Chandler – jelölt
Children of Paradise – Jacques Prévert – jelölt
Notorius – Ben Hecht – jelölt
The Road to Utopia – Norman Panama, Melvin Frank – jelölt

Legjobb adaptált forgatókönyv

Életünk legszebb évei – Robert Sherwood – győztes
Anna és a sziámi király – Sally Benson, Talbot Jennings – jelölt
Késői találkozás – Anthony Havelock-Allan, David Lean, Ronald Neame – jelölt
A gyilkosok – Anthony Veiller – jelölt
Róma nyílt város – Sergio Amidei, Federico Fellini – jelölt

Legjobb operatőr

Arthur C. Miller- Anna és a sziámi király (fekete fehér) – győztes
Charles Rosher, Leonard Smith és Arthur Arling – The Yearling (színes) – győztes

Legjobb vágás

Életünk legszebb évei – Daniel Mandell – győztes
Az élet csodaszép – William Hornbeck – jelölt
The Jolson Story – William A. Lyon – jelölt
The Killers – Arthur Hilton – jelölt
The Yearling – Harold Kress – jelölt

Legjobb látványtervezés

fekete fehér filmek
William S. Darling, Lyle Wheeler, Thomas Little, Frank E. Hughes – Anna és a sziámi király – győztes
Hans Dreier, Walter H. Tyler, Samuel M. Comer, Ray Moyer – Kitty- jelölt
Richard Day, Nathan H. Juran, Thomas Little, Paul S. Fox – A borotva éle – jelölt

színes filmek
Cedric Gibbons, Paul Groesse, Edwin B. Willis – Az őzgida- győztes
John Bryan – Cézár és Kleopátra – jelölt
Paul Sheriff, Carmen Dillon – V. Henrik – jelölt

Legjobb vizuális effektus

Vidám kísértet – Thomas Howard – győztes
A Stolen Life – William C. McGann – jelölt

Leave a comment: