67. Oscar-díj

Forrest Gump
szeptember 2nd, 2019
|

Adatlap

Színhely:Shrine Auditorium, Los Angeles
Időpont:1995. 03. 27.
Műsorvezető:David Letterman

Legjobb film

Forrest Gump – győztes
Kvíz Show – jelölt
A remény rabjai – jelölt
Négy esküvő és egy temetés – jelölt
Ponyvaregény – jelölt

Legjobb férfi főszereplő

Tom Hanks (Forrest Gump) – győztes
John Travolta (Ponyvaregény) – jelölt
Morgan Freeman (A remény rabjai) – jelölt
Nigel Hawthorne (György király) – jelölt
Paul Newman (Senki bolondja) – jelölt

Legjobb női főszereplő

Jessica Lange (Kék ég) – győztes
Susan Sarandon (Az ügyfél) – jelölt
Winona Ryder (Kisasszonyok) – jelölt
Jodie Foster (Nell, a remetelány) – jelölt
Miranda Richardson (Tom és Viv) – jelölt

Legjobb férfi mellékszereplő

Martin Landau (Ed Wood) – győztes
Gary Sinise (Forrest Gump) – jelölt
Samuel L. Jackson (Ponyvaregény) – jelölt
Paul Scofield (Kvíz Show) – jelölt
Chazz Palminteri (Lövések a Broadwayn) – jelölt

Legjobb női mellékszereplő

Dianne Wiest (Lövések a Broadwayn) – győztes
Jennifer Tilly (Lövések a Broadwayn) – jelölt
Helen Mirren (György király) – jelölt
Uma Thurman (Ponyvaregény) – jelölt
Rosemary Harris (Tom és Viv) – jelölt

Legjobb rendező

Robert Zemeckis (Forrest Gump) – győztes
Robert Redford (Kvíz Show) – jelölt
Quentin Tarantino (Ponyvaregény) – jelölt
Woody Allen (Lövések a Broadwayn) – jelölt
Krzysztof Kieslowski (Három szín: piros) – jelölt

Legjobb eredeti forgatókönyv

Ponyvaregény (Quentin Tarantino, Roger Avary) – győztes
Lövések a Broadwayn (Woody Allen, Douglas McGrath) – jelölt
Négy esküvő és egy temetés (Richard Curtis) – jelölt
Három szín: piros (Krzysztof Kieslowski, Krzysztof Piesiewicz) – jelölt
Mennyei teremtmények (Peter Jackson, Fran Walsh) – jelölt

Legjobb adaptált forgatókönyv

Forrest Gump (Eric Roth) – győztes
György király (Alan Bennett) – jelölt
Senki bolondja (Robert Benton) – jelölt
Kvíz Show (Paul Attanasio) – jelölt
A remény rabjai (Frank Darabont) – jelölt

Legjobb operatőr

Szenvedélyek viharában (John Toll) – győztes
Forrest Gump (Don Burgess) – jelölt
A remény rabjai (Roger Deakins) – jelölt
Három szín: piros (Piotr Sobociński) – jelölt
Wyatt Earp (Owen Roizman) – jelölt

Legjobb vágás

Forrest Gump (Arthur Schmidt) – győztes
Hoop Dreams (Frederick Marx, Steve James, William Haugse) – jelölt
Ponyvaregény (Sally Menke) – jelölt
A remény rabjai (Richard Francis-Bruce) – jelölt
Féktelenül (John Wright) – jelölt

Legjobb látványtervezés

György király (Ken Adam, Carolyn Scott) – győztes
Lövések a Broadwayn (Santo Loquasto, Susan Bode) – jelölt
Forrest Gump (Rick Carter, Nancy Haigh) – jelölt
Interjú a vámpírral (Dante Ferretti, Francesca Lo Schiavo) – jelölt
Szenvedélyek viharában (Lilly Kilvert, Dorree Cooper) – jelölt

Legjobb vizuális effektusok

Forrest Gump (Ken Ralston, George Murphy, Stephen Rosenbaum, Allen Hall) – győztes
A Maszk (Scott Squires, Steve ‘Spaz’ Williams, Tom Bertino, Jon Farhat) – jelölt

Legjobb eredeti filmzene

Az oroszlánkirály (Hans Zimmer) – győztes
Forrest Gump (Alan Silvestri) – jelölt
Interjú a vámpírral (Elliot Goldenthal) – jelölt
Kisasszonyok (Thomas Newman) – jelölt
A remény rabjai (Thomas Newman) – jelölt

Legjobb hang

Féktelenül (Gregg Landaker, Steve Maslow, Bob Beemer, David MacMillan) – győztes
Végveszélyben (Donald O. Mitchell, Michael Herbick, Frank A. Montaño, Art Rochester) – jelölt
Forrest Gump (Randy Thom, Tom Johnson, Dennis S. Sands, William B. Kaplan) – jelölt
Szenvedélyek viharában (Paul Massey, David E. Campbell, Chris David, Douglas Ganton) – jelölt
A remény rabjai (Robert J. Litt, Elliot Tyson, Michael Herbick, Willie D. Burton) – jelölt

Legjobb idegen nyelvű film

Utomlyonnye solntsem – Csalóka napfény (Oroszország)

Leave a comment: