66. Oscar-díj

Schindler's List
szeptember 2nd, 2019
|

Adatlap

Színhely:Dorothy Chandler Pavilion, Los Angeles
Időpont:1994. 03. 21.
Műsorvezető:Whoopi Goldberg

Legjobb film

Schindler listája (Schindler’s List) – győztes
A szökevény – jelölt
Apám nevében – jelölt
Zongoralecke – jelölt
Napok romjai – jelölt

Legjobb férfi főszereplő

Tom Hanks (Philadelphia – Az érinthetetlen) – győztes
Daniel Day-Lewis (Apám nevében) – jelölt
Anthony Hopkins (Napok romjai) – jelölt
Liam Neeson (Schindler listája) – jelölt
Laurence Fishburne (Tina) – jelölt

Legjobb női főszereplő

Holly Hunter (Zongoralecke) – győztes
Angela Bassett (Tina) – jelölt
Emma Thompson (Napok romjai) – jelölt
Debra Winger (Árnyékország) – jelölt
Stockard Channing (Hatszoros ölelés) – jelölt

Legjobb férfi mellékszereplő

Tommy Lee Jones (A szökevény) – győztes
John Malkovich (Célkeresztben) – jelölt
Pete Postlethwaite (Apám nevében) – jelölt
Leonardo DiCaprio (Gilbert Grape) – jelölt
Ralph Fiennes (Schindler listája) – jelölt

Legjobb női mellékszereplő

Anna Paquin (Zongoralecke) – győztes
Holly Hunter (A cég) – jelölt
Rosie Perez (Félelem nélkül) – jelölt
Winona Ryder (Az ártatlanság kora) – jelölt
Emma Thompson (Apám nevében) – jelölt

Legjobb rendező

Steven Spielberg (Schindler listája) – győztes
Jane Campion (Zongoralecke) – jelölt
Robert Altman (Rövidre vágva) – jelölt
Jim Sheridan (Apám nevében) – jelölt
James Ivory (Napok romjai) – jelölt

Legjobb eredeti forgatókönyv

Zongoralecke (Jane Campion) – győztes
Dave (Gary Ross) – jelölt
Célkeresztben (Jeff Maguire) – jelölt
Philadelphia – Az érinthetetlen (Ron Nyswaner) – jelölt
A szerelem hullámhosszán (Nora Ephron , David S. Ward, Jeff Arch) – jelölt

Legjobb adaptált forgatókönyv

Schindler listája (Steven Zaillian) – győztes
Az ártatlanság kora (Martin Scorsese, Jay Cocks) – jelölt
Apám nevében (Jim Sheridan, Terry George) – jelölt
Napok romjai (Ruth Prawer Jhabvala) – jelölt
Árnyékország (William Nicholson) – jelölt

Legjobb operatőr

Schindler listája (Janusz Kamiński) – győztes
Isten veled, ágyasom! (Changwei Gu) – jelölt
A szökevény (Michael Chapman) – jelölt
Zongoralecke (Stuart Dryburgh) – jelölt
A bajnok (Conrad L. Hall) – jelölt

Legjobb vágás

Schindler listája (Michael Kahn) – győztes
A szökevény (Dennis Virkler, David Finfer, Dean Goodhill, Don Brochu, Richard Nord, Dov Hoenig) – jelölt
Célkeresztben (Anne V. Coates) – jelölt
Apám nevében (Gerry Hambling) – jelölt
Zongoralecke (Veronika Jenet) – jelölt

Legjobb látványtervezés

Schindler listája (Ewa Braun, Allan Starski) – győztes
Addams Family 2 – Egy kicsivel galádabb a család (Ken Adam, Marvin March) – jelölt
Az ártatlanság kora (Dante Ferretti, Robert J. Franco) – jelölt
Orlando (Ben van Os, Jan Roelfs) – jelölt
Napok romjai (Luciana Arrighi, Ian Whittaker) – jelölt

Legjobb vizuális effektusok

Jurassic Park (Dennis Muren, Stan Winston, Phil Tippett, Michael Lantieri) – győztes
Cliffhanger – Függő játszma (Neil Krepela, John Richardson, John Bruno, Pamela Easley) – jelölt
Karácsonyi lidércnyomás (Pete Kozachik, Eric Leighton, Ariel Velasco-Shaw, Gordon Baker) – jelölt

Legjobb eredeti filmzene

Schindler listája (John Williams) – győztes
Az ártatlanság kora (Elmer Bernstein) – jelölt
A cég (Dave Grusin) – jelölt
A szökevény (James Newton Howard) – jelölt
Napok romjai (Richard Robbins) – jelölt

Legjobb hang

Jurassic Park (Gary Summers, Gary Rydstrom, Shawn Murphy, Ron Judkins) – győztes
Cliffhanger – Függő játszma (Michael Minkler, Bob Beemer, Tim Cooney) – jelölt
A szökevény (Donald O. Mitchell, Michael Herbick, Frank A. Montaño, Scott D. Smith) – jelölt
Geronimo – Az amerikai legenda (Chris Carpenter, Doug Hemphill, Bill W. Benton, Lee Orloff) – jelölt
Schindler listája (Andy Nelson, Steve Pederson, Scott Millan, Ron Judkins) – jelölt

Legjobb idegen nyelvű film

Belle Epoque (Spanyolország)

Leave a comment: