33. Oscar-díj

Legénylakás
augusztus 19th, 2019
|

Adatlap

Színhely:Santa Monica Civic Audotorium
Időpont:1961. 04. 17.
Műsorvezető:Bob Hope

Legjobb film

Legénylakás (The Apartment) – győztes
Alamo (The Alamo) – jelölt
Csavargók (The Sundowners) – jelölt
Elmer Gantry – jelölt
Fiúk és szeretők (Sons and Lovers) – jelölt

Legjobb férfi főszereplő

Burt Lancaster – Elmer Gantry – győztes
Trevor Howard – Fiúk és szeretők – jelölt
Jack Lemmon – Legénylakás – jelölt
Laurence Olivier – A komédiás – jelölt
Spencer Tracy – Aki szelet vet – jelölt

Legjobb női főszereplő

Elizabeth Taylor – Butterfield 8 – győztes
Greer Garson – Sunrise at Campobello – jelölt
Deborah Kerr – Csavargók – jelölt
Shirley MacLaine – Legénylakás – jelölt
Melína Merkúri – Vasárnap soha – jelölt

Legjobb férfi mellékszereplő

Peter Ustinov – Spartacus – győztes
Peter Falk – Murder, Inc. – jelölt
Jack Kruschen – Legénylakás – jelölt
Sal Mineo – Exodus – jelölt
Chill Wills – Alamo – jelölt

Legjobb női mellékszereplő

Shirley Jones – Elmer Gantry – győztes
Glynis Johns – Csavargók – jelölt
Shirley Knight – Dark at the Top of the Stairs – jelölt
Janet Leigh – Psycho – jelölt
Mary Ure – Fiúk és szeretők – jelölt

Legjobb rendező

Billy Wilder – Legénylakás – győztes
Jack Cardiff – Fiúk és szeretők – jelölt
Jules Dassin – Vasárnap soha – jelölt
Alfred Hitchcock – Psycho – jelölt
Fred Zinnemann – Csavargók – jelölt

Legjobb eredeti forgatókönyv

Legénylakás – I.A.L. Diamond, Billy Wilder – győztes
The Angry Silence – Richard Gregson, Michael Craig, Bryan Forbes – jelölt
The Facts of Life – Norman Panama, Melvin Frank – jelölt
Szerelmem, Hiroshima – Marguerite Duras – jelölt
Never on Sunday – Jules Dassin – jelölt

Legjobb adaptált forgatókönyv

Elmer Gantry – Richard Brooks – győztes
Aki szelet vet – Nedrick Young, Harold Jacob Smith – jelölt
Fiúk és szeretők – Gavin Lambert, T.E.B. Clarke – jelölt
Csavargók – Isobel Lennart – jelölt
A dicsőség hangjai – James Kennaway – jelölt

Legjobb operatőr

Freddie Francis – Fiúk és szeretők (fekete fehér) – győztes
Russel Metty – Spartacus (színes) – győztes

Legjobb vágás

Legénylakás – Daniel Mandell – győztes
Alamo – Stuart Gilmore – jelölt
Inherit the Wind – Frederic Knudtson – jelölt
Pepe – Viola Lawrence, Al Clark – jelölt
Spartacus – Robert Lawrence – jelölt

Legjobb látványtervezés

Fekete-fehér filmek
Alexander Trauner, Edward G. Boyle – Legénylakás – győztes
Joseph McMillan Johnson, Kenneth A. Reid, Ross Dowd – Az élet körülményei- jelölt
Joseph Hurley, Robert Clatworthy, George Milo – Psycho- jelölt
Tom Morahan, Lionel Couch – Fiúk és szeretők – jelölt
Hal Pereira, Walter Tyler, Samuel M. Comer, Arthur Krams – Visit to a Small Planet – jelölt

Színes filmek
Alexander Golitzen, Eric Orbom, Russell A. Gausman, Julia Heron – Spartacus – győztes
George Davis, Addison Hehr, Henry Grace, Hugh Hunt, Otto Siegel – Cimarron – jelölt
Hal Pereira, Roland Anderson, Samuel M. Comer, Arrigo Breschi – Nápolyban kezdődött – jelölt
Ted Haworth, William Kiernan – Pepe – jelölt
Edward Carrere, George James Hopkins – Sunrise at Campobello – jelölt

Legjobb vizuális effektus

Az időgép – Gene Warren és Tim Baar- győztes
The Last Voyage – A.J. Lohman – jelölt

Legjobb idegen nyelvű film

Szűzforrás (Jungfrukällan) (Svédország)

Leave a comment: