5. Oscar-díj

Los Angeles, Ambassador Hotel
február 9th, 2017
|

Adatlap

Színhely:The Ambassador Hotel, Los Angeles
Időpont:1932. 11. 18.
Műsorvezető:Conrad Nagel

Legjobb film

Grand Hotel – győztes
Arrowsmith – jelölt
Rossz lány (Bad Girl) – jelölt
A bajnok (The Champ) – jelölt
Five Star Final – jelölt
Édes pásztoróra (One Hour with You) – jelölt
Sanghai expressz (Shanghai Express) – jelölt
A mosolygó hadnagy (The Smiling Lieutenant) – jelölt

Legjobb férfi főszereplő

Wallace Beery – (A bajnok/The Champ) – győztes
Fredric March – (Ember vagy szörnyeteg?/Dr. Jekyll and Mr. Hyde) – győztes
Egyszavazatnyi volt a különbség, ezért két győztes lett

Legjobb női főszereplő

Helen Hayes – (Madelon Claudet bűne/The Sin of Madelon Claudet) – győztes
Marie Dressler – (Emma) – jelölt
Lynn Fontanne – (The Guardsman) – jelölt

Legjobb rendező

Frank Borzage – (Rossz lány/Bad Girl) – győztes
King Vidor – (A bajnok/The Champ) – jelölt
Josef von Sternberg – (Sanghai expressz/Shanghai Express) – jelölt

Legjobb eredeti forgatókönyv

Frances Marion – (A bajnok/The Champ) – győztes
Grover Jones, William Slavens McNutt – (Lady and Gent) – jelölt
Lucien Hubbard – (The Star Witness) – jelölt
Adela Rogers St. Johns, Jane Murfin – (What Price Hollywood?) – jelölt

Legjobb adaptált forgatókönyv

Edwin Burke – (Rossz lány/Bad Girl) – győztes
Sidney Howard – (Arrowsmith) – jelölt
Percy Heath, Samuel Hoffenstein – (Ember vagy szörnyeteg?/Dr. Jekyll and Mr. Hyde) – jelölt

Legjobb operatőr

Lee Garmes – (Sanghai expressz/Shanghai Express) – győztes
Ray June – (Arrowsmith) – jelölt
Karl Struss – (Ember vagy szörnyeteg?/Dr. Jekyll and Mr. Hyde) – jelölt

Legjobb filmzene

Paramount Publix Studio Sound Department – győztes
Metro-Goldwyn-Mayer Studio Sound Department – jelölt
RKO Radio Studio Sound Department – jelölt
Warner Bros.-First National Studio Sound Department – jelölt

Legjobb látványtervezés

Gordon Wiles – (Transatlantic) – győztes
Lazare Meerson – (Éljen a szabadság!/A Nous la Liberté) – jelölt
Richard Day – (Arrowsmith) – jelölt

Legjobb rövidfilm (vígjáték)

Hal Roach – (The Music Box) – győztes
Mack Sennett – (The Loud Mouth) – jelölt
RKO Radio – (Scratch-As-Catch-Can) – jelölt
RKO Radio – (Stout Hearts and Willing Hands) – jelölt

Legjobb rövidfilm (újdonság)

Mack Sennett – (Wrestling Swordfish) – győztes
Paramount Publix – (Screen Souvenirs) – jelölt
Metro-Goldwyn-Mayer – (Swing High) – jelölt

Legjobb rövidfilm (animáció)

Walt Disney – (Flowers and Trees) – győztes
Leon Schlesinger – (It’s Got Me Again!) – jelölt
Walt Disney – (Mickey’s Orphans) – jelölt

Különdíj

Walt Disney

Leave a comment: