90. Oscar-díj

A víz érintése
november 19th, 2020
|

Adatlap

Színhely:Dolby Színház, Los Angeles
Időpont:2018. 03. 04.
Műsorvezető:Jimmy Kimmel

Legjobb film

A víz érintése (The Shape of Water) – győztes
A legsötétebb óra – jelölt
A Pentagon titkai – jelölt
Dunkirk – jelölt
Fantomszál – jelölt
Három óriásplakát Ebbing határában – jelölt
Lady Bird – jelölt
Szólíts a neveden – jelölt
Tűnj el! – jelölt

Legjobb animációs film

Coco – győztes
Bébi úr – jelölt
Ferdinánd – jelölt
Loving Vincent – jelölt
A kenyérkereső – jelölt

Legjobb férfi főszereplő

Gary Oldman – A legsötétebb óra – győztes
Timothée Chalamet – Szólíts a neveden – jelölt
Daniel Day-Lewis – Fantomszál – jelölt
Daniel Kaluuya – Tűnj el! – jelölt
Denzel Washington – A jogdoktor – jelölt

Legjobb női főszereplő

Frances McDormand – Három óriásplakát Ebbing határában – győztes
Sally Hawkins – A víz érintése – jelölt
Margot Robbie – Én, Tonya – jelölt
Saoirse Ronan – Lady Bird – jelölt
Meryl Streep – A Pentagon titkai – jelölt

Legjobb férfi mellékszereplő

Sam Rockwell – Három óriásplakát Ebbing határában – győztes
Willem Dafoe – Floridai álom – jelölt
Woody Harrelson – Három óriásplakát Ebbing határában – jelölt
Richard Jenkins – A víz érintése – jelölt
Christopher Plummer – A világ összes pénze – jelölt

Legjobb női mellékszereplő

Allison Janney – Én, Tonya – győztes
Mary J. Blige – Mudbound – jelölt
Lesley Manville – Fantomszál – jelölt
Laurie Metcalf – Lady Bird – jelölt
Octavia Spencer – A víz érintése – jelölt

Legjobb rendező

Guillermo del Toro – A víz érintése – győztes
Paul Thomas Anderson – Fantomszál – jelölt
Greta Gerwig – Lady Bird – jelölt
Christopher Nolan – Dunkirk – jelölt
Jordan Peele – Tűnj el! – jelölt

Legjobb eredeti forgatókönyv

Tűnj el! – Jordan Peele – győztes
A víz érintése – Guillermo del Toro és Vanessa Taylor – jelölt
Három óriásplakát Ebbing határában – Martin McDonagh – jelölt
Lady Bird – Greta Gerwig – jelölt
Rögtönzött szerelem – Emily V. Gordon és Kumail Nanjiani – jelölt

Legjobb adaptált forgatókönyv

Szólíts a neveden – James Ivory; Andre Aciman Szólíts a neveden című regénye alapján – győztes
Elit játszma – Aaron Sorkin; Molly Bloom Molly’s Game: From Hollywood’s Elite to Wall Street’s Billionaire Boys Club, My High-Stakes Adventure in the World of Underground Poker művei alaján – jelölt
Logan – Farkas – Scott Frank, James Mangold és Michael Green; James Mangold az X-Men képregények, Mark Miller Logan: Kíméletlen jövő című története, valamint az X-men filmsorozat karaktereinek felhasználásával írt története alapján – jelölt
Mudbound – Virgil Williams és Dee Rees; Hillary Jordan Mudbound című műve alapján – jelölt
A katasztrófaművész – Scott Neustadter és Michael H. Weber; Greg Sestero és Tom Bissell The Disaster Artist című regénye alapján – jelölt

Legjobb operatőr

Szárnyas fejvadász 2049 – Roger Deakins – győztes
A legsötétebb óra – Bruno Delbonnel – jelölt
A víz érintése – Dan Laustsen – jelölt
Dunkirk – Hoyte van Hoytema – jelölt
Mudbound – Rachel Morrison – jelölt

Legjobb vágás

Dunkirk – Lee Smith – győztes
A víz érintése – Sidney Wolinsky – jelölt
Én, Tonya – Tatiana S. Riegel – jelölt
Három óriásplakát Ebbing határában – Jon Gregory – jelölt
Nyomd, Bébi, nyomd – Paul Machliss és Jonathan Amos – jelölt

Legjobb látványtervezés

A víz érintése – győztes
A legsötétebb óra – jelölt
A szépség és a szörnyeteg – jelölt
Dunkirk – jelölt
Szárnyas fejvadász 2049 – jelölt

Legjobb vizuális effektusok

Szárnyas fejvadász 2049 – győztes
A galaxis őrzői vol. 2. – jelölt
A majmok bolygója: Háború – jelölt
Star Wars: Az utolsó Jedik – jelölt
Kong: Koponya-sziget – jelölt

Legjobb eredeti filmzene

A víz érintése – Alexandre Desplat – győztes
Star Wars: Az utolsó Jedik – John Williams – jelölt
Dunkirk – Hans Zimmer – jelölt
Fantomszál – Jonny Greenwood – jelölt
Három óriásplakát Ebbing határában – Carter Burwell – jelölt

Legjobb idegen nyelvű film

Una Mujer Fantástica (Chile)

A hozzászólások átalakítás miatt nem mükődnek