83. Oscar-díj

szeptember 9th, 2019
|

Adatlap

Színhely:Kodak Színház, Los Angeles
Időpont:2011. 02. 27.
Műsorvezető:James Franco, Anne Hathaway

Legjobb film

A király beszéde (The King’s Speech) – győztes
127 óra – jelölt
Eredet – jelölt
Fekete hattyú – jelölt
A félszemű – jelölt
The Fighter – A harcos – jelölt
A gyerekek jól vannak – jelölt
Social Network – A közösségi háló – jelölt
Toy Story 3. – jelölt
A hallgatás törvénye – jelölt

Legjobb animációs film

Toy Story 3 – győztes
Az illuzionista – jelölt
Így neveld a sárkányodat – jelölt

Legjobb férfi főszereplő

Colin Firth (A király beszéde) – győztes
Javier Bardem (Biutiful) – jelölt
Jeff Bridges (A félszemű) – jelölt
Jesse Eisenberg (Social Network – A közösségi háló) – jelölt
James Franco (127 óra) – jelölt

Legjobb női főszereplő

Natalie Portman (Fekete hattyú) – győztes
Annette Bening (A gyerekek jól vannak) – jelölt
Nicole Kidman (Engedd el!) – jelölt
Jennifer Lawrence (A hallgatás törvénye) – jelölt
Michelle Williams (Kék Valentin) – jelölt

Legjobb férfi mellékszereplő

Christian Bale (The Fighter – A harcos) – győztes
John Hawkes (A hallgatás törvénye) – jelölt
Jeremy Renner (Tolvajok városa) – jelölt
Mark Ruffalo (A gyerekek jól vannak) – jelölt
Geoffrey Rush (A király beszéde) – jelölt

Legjobb női mellékszereplő

Melissa Leo (The Fighter – A harcos) – győztes
Amy Adams (The Fighter – A harcos) – jelölt
Helena Bonham Carter (A király beszéde) – jelölt
Hailee Steinfeld (A félszemű) – jelölt
Jacki Weaver (Animal Kingdom) – jelölt

Legjobb rendező

Tom Hooper (A király beszéde) – győztes
Darren Aronofsky (Fekete hattyú) – jelölt
Ethan és Joen Coen (A félszemű) – jelölt
David Fincher (Social Network – A közösségi háló) – jelölt
David O. Russell (The Fighter – A harcos) – jelölt

Legjobb eredeti forgatókönyv

A király beszéde – győztes
Another Year – jelölt
Eredet – jelölt
The Fighter – A harcos – jelölt
A gyerekek jól vannak – jelölt

Legjobb adaptált forgatókönyv

Social Network – A közösségi háló – győztes
127 óra – jelölt
A félszemű – jelölt
Toy Story 3. – jelölt
A hallgatás törvénye – jelölt

Legjobb operatőr

Eredet – győztes
Fekete hattyú – jelölt
A félszemű – jelölt
A király beszéde – jelölt
Social Network – A közösségi háló – jelölt

Legjobb vágás

Social Network – A közösségi háló – győztes
127 óra – jelölt
Fekete hattyú – jelölt
The Fighter – A harcos – jelölt
A király beszéde – jelölt

Legjobb vizuális effektusok

Eredet – győztes
Alice Csodaországban – jelölt
Azután – jelölt
Harry Potter és a Halál ereklyéi 1. rész – jelölt
Vasember 2. – jelölt

Legjobb eredeti filmzene

Social Network – A közösségi háló – győztes
127 óra – jelölt
Eredet – jelölt
Így neveld a sárkányodat – jelölt
A király beszéde – jelölt

Legjobb hang

Eredet – győztes
A félszemű – jelölt
A király beszéde – jelölt
Salt ügynök – jelölt
Social Network – A közösségi háló – jelölt

Legjobb idegen nyelvű film

Egy jobb világ

Leave a comment: