80. Oscar-díj

szeptember 7th, 2019
|

Adatlap

Színhely:Kodak Színház, Los Angeles
Időpont:2008. 02. 24.
Műsorvezető:Jon Stewart

Legjobb film

Nem vénnek való vidék (No Country for Old Men) – győztes
Juno – jelölt
Michael Clayton – jelölt
Vágy és vezeklés – jelölt
Vérző olaj – jelölt

Legjobb animációs film

L’ecsó – győztes
Persepolis – jelölt
Vigyázz, kész, szörf! – jelölt

Legjobb férfi főszereplő

Daniel Day-Lewis (Vérző olaj) – győztes
George Clooney (Michael Clayton) – jelölt
Johnny Depp (Sweeney Todd, a Fleet Street démoni borbélya) – jelölt
Tommy Lee Jones (Elah völgyében) – jelölt
Viggo Mortensen (Eastern Promises – Gyilkos ígéretek) – jelölt

Legjobb női főszereplő

Marion Cotillard (Piaf) – győztes
Cate Blanchett (Elizabeth: Az aranykor) – jelölt
Julie Christie (Egyre távolabb) – jelölt
Laura Linney (Apu vad napjai) – jelölt
Ellen Page (Juno) – jelölt

Legjobb férfi mellékszereplő

Javier Bardem (Nem vénnek való vidék) – győztes
Casey Affleck (Jesse James meggyilkolása, a tettes a gyáva Robert Ford) – jelölt
Philip Seymour Hoffman (Charlie Wilson háborúja) – jelölt
Hal Holbrook (Út a vadonba) – jelölt
Tom Wilkinson (Michael Clayton) – jelölt

Legjobb női mellékszereplő

Tilda Swinton (Michael Clayton) – győztes
Cate Blanchett (I’m Not There – Bob Dylan életei) – jelölt
Ruby Dee (Amerikai gengszter) – jelölt
Saoirse Ronan (Vágy és vezeklés) – jelölt
Amy Ryan (Hideg nyomon) – jelölt

Legjobb rendező

Joel és Ethan Coen (Nem vénnek való vidék) – győztes
Paul Thomas Anderson (Vérző olaj) – jelölt
Tony Gilroy (Michael Clayton) – jelölt
Jason Reitman (Juno) – jelölt
Julian Schnabel (Szkafander és pillangó) – jelölt

Legjobb eredeti forgatókönyv

Juno (Diablo Cody) – győztes
Apu vad napjai (Tamara Jenkins) – jelölt
L’ecsó (Brad Bird, Jan Pinkava, Jim Capobianco) – jelölt
Michael Clayton (Tony Gilroy) – jelölt
Plasztik szerelem (Nancy Oliver) – jelölt

Legjobb adaptált forgatókönyv

Nem vénnek való vidék (Joel Coen, Ethan Coen) – győztes
Egyre távolabb (Sarah Polley) – jelölt
Szkafander és pillangó (Ronald Harwood) – jelölt
Vágy és vezeklés (Christopher Hampton) – jelölt
Vérző olaj (Paul Thomas Anderson) – jelölt

Legjobb operatőr

Vérző olaj (Robert Elswit) – győztes
Jesse James meggyilkolása, a tettes a gyáva Robert Ford (Roger Deakins) – jelölt
Nem vénnek való vidék (Roger Deakins) – jelölt
Szkafander és pillangó (Janusz Kamiński) – jelölt
Vágy és vezeklés (Seamus McGarvey) – jelölt

Legjobb vágás

A Bourne-ultimátum (Christopher Rouse) – győztes
Nem vénnek való vidék (Roderick Jaynes) – jelölt
Szkafander és pillangó (Juliette Welfling) – jelölt
Út a vadonba (Jay Cassidy) – jelölt
Vérző olaj (Dylan Tichenor) – jelölt

Legjobb vizuális effektusok

Az arany iránytű (Michael L. Fink, Bill Westenhofer, Ben Morris, Trevor Wood) – győztes
A Karib-tenger kalózai: A világ végén (John Knoll, Hal T. Hickel, Charlie Gibson, John Frazier) – jelölt
Transformers (Scott Farrar, Scott Benza, Russell Earl, John Frazier) – jelölt

Legjobb eredeti filmzene

Vágy és vezeklés (Dario Marianelli) – győztes
Börtönvonat Yumába (Marco Beltrami) – jelölt
L’ecsó (Michael Giacchino) – jelölt
Michael Clayton (James Newton Howard) – jelölt
Papírsárkányok (Alberto Iglesias) – jelölt

Legjobb hang

A Bourne-ultimátum (Scott Millan, David Parker, Kirk Francis) – győztes
Börtönvonat Yumába (Paul Massey, David Giammarco, Jim Stuebe) – jelölt
L’ecsó (Randy Thom, Michael Semanick, Doc Kane) – jelölt
Nem vénnek való vidék (Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff, Peter F. Kurland) – jelölt
Transformers (Kevin O’Connell, Greg P. Russell, Peter J. Devlin) – jelölt

Legjobb idegen nyelvű film

Pénzhamisítók (Ausztria)

Leave a comment: