76. Oscar-díj

The Lord of the Rings: The Return of the King
szeptember 4th, 2019
|

Adatlap

Színhely:Kodak Színház, Los Angeles
Időpont:2004. 02. 29.
Műsorvezető:Billy Crystal

Legjobb film

A Gyűrűk Ura – A király visszatér (The Lord of the Rings: The Return of the King) – győztes
Elveszett jelentés – jelölt
Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán – jelölt
Titokzatos folyó – jelölt
Vágta – jelölt

Legjobb animációs film

Némó nyomában – győztes
Mackótestvér – jelölt
Belleville randevú – jelölt

Legjobb férfi főszereplő

Sean Penn (Titokzatos folyó) – győztes
Johnny Depp (A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka) – jelölt
Ben Kingsley (Ház a ködben) – jelölt
Jude Law (Hideghegy) – jelölt
Bill Murray (Elveszett jelentés) – jelölt

Legjobb női főszereplő

Charlize Theron (A rém) – győztes
Keisha Castle-Hughes (A bálnalovas) – jelölt
Diane Keaton (Minden végzet nehéz) – jelölt
Samantha Morton (Amerikában) – jelölt
Naomi Watts (21 gramm) – jelölt

Legjobb férfi mellékszereplő

Tim Robbins (Titokzatos folyó) – győztes
Alec Baldwin (A szerencseforgató) – jelölt
Benicio del Toro (21 gramm) – jelölt
Djimon Hounsou (Amerikában) – jelölt
Vatanabe Ken (Az utolsó szamuráj) – jelölt

Legjobb női mellékszereplő

Renée Zellweger (Hideghegy) – győztes
Shohreh Aghdashloo (Ház a ködben) – jelölt
Patricia Clarkson (Hálaadás) – jelölt
Marcia Gay Harden (Titokzatos folyó) – jelölt
Holly Hunter (Tizenhárom) – jelölt

Legjobb rendező

Peter Jackson (A Gyűrűk Ura – A király visszatér) – győztes
Fernando Meirelles (Isten városa) – jelölt
Sofia Coppola (Elveszett jelentés) – jelölt
Peter Weir (Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán) – jelölt
Clint Eastwood (Titokzatos folyó) – jelölt

Legjobb eredeti forgatókönyv

Elveszett jelentés (Sofia Coppola) – győztes
Barbárok a kapuk előtt (Denys Arcand) – jelölt
Gyönyörű mocsokságok (Steven Knight) – jelölt
Némó nyomában (Andrew Stanton, Bob Peterson, David Reynolds) – jelölt
Amerikában (Jim Sheridan, Naomi Sheridan, Kirsten Sheridan) – jelölt

Legjobb adaptált forgatókönyv

A Gyűrűk Ura – A király visszatér (Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson) – győztes
Sikersztori (Robert Pulcini, Shari Springer Berman) – jelölt
Isten városa (Braulio Mantovani) – jelölt
Titokzatos folyó (Brian Helgeland) – jelölt
Vágta (Gary Ross) – jelölt

Legjobb operatőr

Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán (Russell Boyd) – győztes
Isten városa (César Charlone) – jelölt
Hideghegy (John Seale) – jelölt
Leány gyöngy fülbevalóval (Eduardo Serra) – jelölt
Vágta (John Schwartzman) – jelölt

Legjobb vágás

A Gyűrűk Ura – A király visszatér (Jamie Selkirk) – győztes
Isten városa (Daniel Rezende) – jelölt
Hideghegy (Walter Murch) – jelölt
Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán (Lee Smith) – jelölt
Vágta (William Goldenberg) – jelölt

Legjobb látványtervezés

A Gyűrűk Ura – A király visszatér (Grant Major, Dan Hennah, Alan Lee) – győztes
Leány gyöngy fülbevalóval (Ben Van Os, Cecile Heideman) – jelölt
Az utolsó szamuráj (Lilly Kilvert, Gretchen Rau) – jelölt
Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán (William Sandell, Robert Gould) – jelölt
Vágta (Jeannine Oppewall, Leslie Pope) – jelölt

Legjobb vizuális effektusok

A Gyűrűk Ura – A király visszatér – győztes
Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán – jelölt
A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka – jelölt

Legjobb eredeti filmzene

A Gyűrűk Ura – A király visszatér (Howard Shore) – győztes
Nagy Hal (Danny Elfman) – jelölt
Hideghegy (Gabriel Yared) – jelölt
Némó nyomában (Thomas Newman – jelölt
Ház a ködben (James Horner) – jelölt

Legjobb hang

A Gyűrűk Ura – A király visszatér – győztes
Az utolsó szamuráj – jelölt
Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán – jelölt
A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka – jelölt
Vágta – jelölt

Legjobb idegen nyelvű film

Barbárok a kapuk előtt (Kanada)

Leave a comment: