60. Oscar-díj

The Last Emperor
augusztus 28th, 2019
|

Adatlap

Színhely:Shrine Auditorium, Los Angeles
Időpont:1988. 04. 11.
Műsorvezető:Chevy Chase

Legjobb film

Az utolsó császár (The Last Emperor) – győztes
A híradó sztárjai – jelölt
Végzetes vonzerő – jelölt
Remény és dicsőség – jelölt
Holdkórosok – jelölt

Legjobb férfi főszereplő

Michael Douglas (Tőzsdecápák) – győztes
William Hurt (A híradó sztárjai) – jelölt
Robin Williams (Jó reggelt, Vietnam!) – jelölt
Jack Nicholson (Gyomok között) – jelölt
Marcello Mastroianni (Oci ciornie) – jelölt

Legjobb női főszereplő

Cher (Holdkórosok) – győztes
Sally Kirkland (Anna) – jelölt
Holly Hunter (A híradó sztárjai) – jelölt
Glenn Close (Végzetes vonzerő) – jelölt
Meryl Streep (Gyomok között) – jelölt

Legjobb férfi mellékszereplő

Sean Connery (Aki legyőzte Al Caponét)- győztes
Albert Brooks (A híradó sztárjai) – jelölt
Denzel Washington (Kiálts szabadságért) – jelölt
Vincent Gardenia (Holdkórosok) – jelölt
Morgan Freeman (A hamis riport) – jelölt

Legjobb női mellékszereplő

Olympia Dukakis (Holdkórosok)- győztes
Anne Archer (Végzetes vonzerő) – jelölt
Norma Aleandro (Gaby: A True Story) – jelölt
Anne Ramsey (Dobjuk ki anyut a vonatból!) – jelölt
Ann Sothern (Bálnák augusztusban) – jelölt

Legjobb rendező

Bernardo Bertolucci (Az utolsó császár) – győztes
Adrian Lyne (Végzetes vonzerő) – jelölt
John Boorman (Remény és dicsőség) – jelölt
Lasse Hallström (Kutyasors) – jelölt
Norman Jewison (Holdkórosok) – jelölt

Legjobb eredeti forgatókönyv

Holdkórosok (John Patrick Shanley) – győztes
Viszontlátásra, gyerekek! (Louis Malle) – jelölt
A híradó sztárjai (James L. Brooks) – jelölt
Remény és dicsőség (John Boorman) – jelölt
A rádió aranykora (Woody Allen) – jelölt

Legjobb adaptált forgatókönyv

Az utolsó császár (Mark Peploe, Bernardo Bertolucci) – győztes
The Dead (Tony Huston) – jelölt
Végzetes vonzerő (James Dearden) – jelölt
Acéllövedék (Stanley Kubrick, Michael Herr, Gustav Hasford) – jelölt
Kutyasors (Lasse Hallström, Reidar Jönsson, Brasse Brännström, Per Berglund) – jelölt

Legjobb operatőr

Az utolsó császár (Vittorio Storaro) – győztes
A híradó sztárjai (Michael Ballhaus) – jelölt
A nap birodalma (Allen Daviau) – jelölt
Remény és dicsőség (Philippe Rousselot) – jelölt
Azok a véres napok (Haskell Wexler) – jelölt

Legjobb vágás

Az utolsó császár (Gabriella Cristiani) – győztes
A híradó sztárjai (Richard Marks) – jelölt
A nap birodalma (Michael Kahn) – jelölt
Végzetes vonzerő (Michael Kahn, Peter E. Berger) – jelölt
Robotzsaru (Frank J. Urioste) – jelölt

Legjobb látványtervezés

Az utolsó császár (Ferdinando Scarfiotti, Bruno Cesari, Osvaldo Desideri) – győztes
A nap birodalma (Norman Reynolds, Harry Cordwell) – jelölt
Remény és dicsőség (Anthony Pratt, Joanne Woollard) – jelölt
A rádió aranykora (Santo Loquasto, Carol Joffe, Leslie Bloom, George DeTitta Jr.) – jelölt
Aki legyőzte Al Caponét (Patrizia von Brandenstein, William A. Elliott, Hal Gausman) – jelölt

Legjobb vizuális effektusok

Vérbeli hajsza (Dennis Muren, Bill George, Harley Jessup, Kenneth Smith) – győztes
Ragadozó (Joel Hynek, Robert M. Greenberg, Richard Greenberg, Stan Winston) – jelölt

Legjobb eredeti filmzene

Az utolsó császár (Ryuichi Sakamoto, David Byrne, Cong Su) – győztes
Kiálts szabadságért (George Fenton, Jonas Gwangwa) – jelölt
A nap birodalma (John Williams) – jelölt
Aki legyőzte Al Caponét (Ennio Morricone) – jelölt
Az eastwick-i boszorkányok (John Williams) – jelölt

Legjobb hang

Az utolsó császár (Bill Rowe, Ivan Sharrock) – győztes
A nap birodalma (Robert Knudson, Don Digirolamo, John Boyd, Tony Dawe) – jelölt
Halálos fegyver (Les Fresholtz, Rick Alexander, Vern Poore, Bill Nelson) – jelölt
Robotzsaru (Michael J. Kohut, Carlos DeLarios, Aaron Rochin, Robert Wald) – jelölt
Az eastwick-i boszorkányok (Wayne Artman, Tom Beckert, Tom E. Dahl, Art Rochester) – jelölt

Legjobb idegen nyelvű film

Babettes gæstebud (Dánia)

Leave a comment: