53. Oscar-díj

Ordinary People
augusztus 26th, 2019
|

Adatlap

Színhely:Dorothy Chandler Pavilion, Los Angeles
Időpont:1981. 03. 31.
Műsorvezető:Johnny Carson

Legjobb film

Átlagemberek (Ordinary People) – győztes
Dühöngő bika – jelölt
Egy tiszta nő – jelölt
Az elefántember – jelölt
A szénbányász lánya – jelölt

Legjobb férfi főszereplő

Robert De Niro – Dühöngő bika – győztes
Robert Duvall – A nagy Santini – jelölt
John Hurt – Az elefántember – jelölt
Jack Lemmon – Tisztelgés – jelölt
Peter O’Toole – A kaszkadőr – jelölt

Legjobb női főszereplő

Sissy Spacek – A szénbányász lánya – győztes
Ellen Burstyn – Feltámadás – jelölt
Goldie Hawn – Benjamin közlegény – jelölt
Mary Tyler Moore – Átlagemberek – jelölt
Gena Rowlands – Gloria – jelölt

Legjobb férfi mellékszereplő

Timothy Hutton – Átlagemberek- győztes
Judd Hirsch – Átlagemberek – jelölt
Michael O’Keefe – A nagy Santini – jelölt
Joe Pesci – Dühöngő bika – jelölt
Jason Robards – Melvin és Howard – jelölt

Legjobb női mellékszereplő

Mary Steenburgen – Melvin és Howard- győztes
Eileen Brennan – Benjamin közlegény – jelölt
Eva Le Gallienne – Feltámadás – jelölt
Cathy Moriarty – Dühöngő bika – jelölt
Diana Scarwid – Inside Moves – jelölt

Legjobb rendező

Robert Redford – Átlagemberek – győztes
David Lynch – Az elefántember – jelölt
Roman Polański – Egy tiszta nő – jelölt
Richard Rush – A kaszkadőr – jelölt
Martin Scorsese – Dühöngő bika – jelölt

Legjobb eredeti forgatókönyv

Melvin és Howard – Bo Goldman – győztes
Benjamin közlegény – Nancy Meyers, Charles Shyer, Harvey Miller – jelölt
Bilincs – W. D. Richter, Arthur Ross – jelölt
Fame – Christopher Gore – jelölt
Mon oncle d’Amérique – Jean Gruault, Henri Laborit – jelölt

Legjobb adaptált forgatókönyv

Átlagemberek – Alvin Sargent – győztes
Breaker Morant – Jonathan Hardy, David Stevens, Bruce Beresford – jelölt
A szénbányász lánya – Tom Rickman – jelölt
Az elefántember – Christopher De Vore, Eric Bergren, David Lynch – jelölt
A kaszkadőr – Lawrence B. Marcus, Richard Rush – jelölt

Legjobb operatőr

Geoffrey Unsworth és Ghislaine Cloquet – Egy tiszta nő – győztes
Nestor Almendros – A kék lagúna – jelölt
Ralf D. Bode – A szénbányász lánya – jelölt
Michael Chapman – Dühöngő bika – jelölt
James Crabe – The Formula – jelölt

Legjobb vágás

Dühöngő bika – Thelma Schoonmaker – győztes
A szénbányász lánya – Arthur Schmidt – jelölt
The Competition – David Blewitt – jelölt
Az elefántember – Anne V. Coates – jelölt
Fame  – Gerry Hambling – jelölt

Legjobb látványtervezés

Pierre Guffroy, Jack Stephens – Egy tiszta nő – győztes
John W. Corso, John M. Dwyer – A szénbányász lánya – jelölt
Stuart Craig, Robert Cartwright, Hugh Scaife – Az elefántember – jelölt
Norman Reynolds, Leslie Dilley, Harry Lange, Alan Tomkins, Michael D. Ford – Csillagok háborúja V – jelölt
Yoshiro Muraki – Árnyéklovas – jelölt

Legjobb vizuális effektus

Brian Johnson, Richard Edlund, Dennis Muren, Bruce Nicholson – Csillagok háborúja V – győztes

Legjobb idegen nyelvű film

Moszkva nem hisz a könnyeknek (Москва слезам не верит) (Szovjetunió)

Leave a comment: