23. Oscar-díj

Mindent Éváról
2019.08.12.
|

Adatlap

Színhely:RKO Pantages Theatre, Los Angeles
Időpont:1951. 03. 29.
Műsorvezető:Fred Astaire

Legjobb film

Mindent Éváról (All About Eve) – győztes
Alkony sugárút (Sunset Blvd.) – jelölt
Tegnap született (Born Yesterday) – jelölt
A menyasszony apja (Father of the Bride) – jelölt
Salamon király bányái (King Solomon’s Mines) – jelölt

Legjobb férfi főszereplő

José Ferrer – Cyrano de Bergerac – győztes
Louis Calhern – The Magnificent Yankee – jelölt
William Holden – Alkony sugárút – jelölt
James Stewart – Harvey – jelölt
Spencer Tracy – A menyasszony apja – jelölt

Legjobb női főszereplő

Judy Holliday – Tegnap született – győztes
Anne Baxter – Mindent Éváról (All about Eve) – jelölt
Bette Davis – Mindent Éváról (All about Eve) – jelölt
Eleanor Parker – Caged – jelölt
Gloria Swanson – Alkony sugárút – jelölt

Legjobb férfi mellékszereplő

George Sanders – Mindent Éváról – győztes
Jeff Chandler – Tört nyíl – jelölt
Edmund Gwenn – Mister 880 – jelölt
Sam Jaffe – Aszfaltdzsungel – jelölt
Erich von Stroheim – Alkony sugárút – jelölt

Legjobb női mellékszereplő

Josephine Hull – Harvey – győztes
Hope Emerson – Caged – jelölt
Celeste Holm – Mindent Éváról – jelölt
Nancy Olson – Alkony sugárút – jelölt
Thelma Ritter – Mindent Éváról – jelölt

Legjobb rendező

Joseph L. Mankiewicz – Mindent Éváról – győztes
George Cukor – Tegnap született – jelölt
John Huston – Aszfaltdzsungel – jelölt
Carol Reed – A harmadik ember – jelölt
Billy Wilder – Alkony sugárút – jelölt

Legjobb eredeti forgatókönyv

Alkony sugárút – Charles Brackett, D.M. Marshman, Billy Wilder – győztes
Adam’s Rib – Ruth Gordon, Garson Kanin – jelölt
Caged – Virginia Kellogg, Bernard C. Schoenfeld – jelölt
Férfisors – Carl Foreman – jelölt
Nincs kiút – Joseph L. Mankiewicz, Lesser Samuels – jelölt

Legjobb adaptált forgatókönyv

Mindent Éváról – Joseph L. Mankiewicz – győztes
Aszfaltdzsungel – Ben Maddow, John Huston – jelölt
Tegnap született – Albert Mannheimer – jelölt
Tört nyíl – Albert Maltz – jelölt
A menyasszony apja – Frances Goodrich, Albert Hackett – jelölt

Legjobb operatőr

Robert Krasker – A harmadik ember (fekete fehér) – győztes
Robert Surtees – Salamon király bányái (színes) – győztes

Legjobb vágás

Salamon király bányái – Ralph E. Winters, Conrad A. Nervig – győztes
Mindent Éváról – Barbara McLean – jelölt
Annie Get Your Gun – James E. Newcom – jelölt
Alkony sugárút – Arthur Schmidt, Doane Harrison – jelölt
The Third Man – Oswald Hafenrichter – jelölt

Legjobb látványtervezés

fekete fehér filmek
Hans Dreier, John Meehan, Samuel M. Comer, Ray Moyer – Alkony sugárút – győztes
Lyle Wheeler, George Davis, Thomas Little, Walter M. Scott – Mindent Éváról- jelölt
Cedric Gibbons, Hans Peters, Edwin B. Willis, Hugh Hunt – The Red Danube- jelölt

színes filmek
Hans Dreier, Walter Tyler, Samuel M. Comer, Ray Moyer – Sámson és Delilah – győztes
ECedric Gibbons, Paul Groesse, Edwin B. Willis, Richard A. Pefferle – Annie, a mesterlövész – jelölt
Ernst Fegte, George Sawley – A Hold börtönében – jelölt

Legjobb vizuális effektus

Végállomás a Hold – győztes
Sámson és Delilah – jelölt

Legjobb idegen nyelvű film

The Walls of Malapaga (Au delà des grilles) (Franciaország/Olaszország)

Írj egy hozzászólást: